OKNA PCV

Jeśli chcemy kupić solidne okna, powinniśmy spytać sprzedawcę o podstawowe parametry.

Współczynnik przenikania ciepła – okno musi mieć określony ten parametr. W ofercie są obecnie okna mające wartość Uw od około 0,9 do 1,3 W/(m2K). Im niższy współczynnik Uw, tym cieplejsze i bardziej energooszczędne jest okno. Pamiętajmy, że od 2017 roku wartości współczynnika przenikania ciepła Uw całego nowego okna w pomieszczeniach z ludźmi nie powinna być większa niż 1,1 W/(m²K).
Energooszczędność okien – jest ściśle związana z jakością profili i pakietów szybowych. Pytajmy więc o te elementy sprzedawcę i kupujmy tylko produkty renomowanych firm.
Akustyka – jeśli mieszkamy w hałaśliwym miejscu, to koniecznie dopytajmy o izolacyjność akustyczną okien.
Funkcje, które dostosują pracę okien do naszych potrzeb – np. skrzydła przesuwne, uchylne, z mikrowentylacją regulowaną lub z nawiewnikami, zabezpieczeniami jak klamka z kluczykiem.
Atesty i dokumenty – dobre profile PVC powinny mieć atest Państwowego Zakładu Higieny, europejski znak CE, Certyfikat Przeciwpożarowy. Okna wykonane z profili VEKA mogą być oznaczone Znakiem Jakości ift Q-Zert, świadczącym o wysokiej odporności na obciążenia wiatrem, szczelności na wodę i powietrze. Wszystkie te elementy okna mają wpływ na cenę. Tańsze okna nie zawsze oferują oczekiwaną jakość.
Renoma producenta – jeśli wybieramy produkty światowych marek, jak np. VEKA, za którą stoi wieloletnie doświadczenie i doskonała opinia na rynku, to możemy być spokojni o jakość tych wyrobów – a tym wypadku profili okiennych. Sprawdźmy również opinie o sprzedawcy, ponieważ to on będzie nas obsługiwał, organizował montaż, odpowiadał za serwis. Korzystajmy z opinii na forach internetowych, pytajmy wśród użytkowników okien.
Warunki gwarancji, obsługa serwisowa – sprawdźmy, na co dostajemy gwarancję. Na przykład na całe okno jest 2-letnia gwarancja, ale już na profile 5-letnia.

SYSTEMY ALUMINIOWE

DRZWI ZEWNETRZNE

DRZWI WEWNETRZNE

SYSTEMY OSŁONOWE

BRAMY GARAŻOWE

22 LATA NA RYNKU

DO 200 OKIEN DZIENNIE

WŁASNA FABRYKA SZYB

ZESPOLONYCH

100 % ZADOWOLENIA